Z ogromnym zachwytem obserwujemy rozwój naszych uczniów sternikowych szkół podstawowych, którzy w procesie wychowawczym i edukacyjnym wspierani są przez swoich rodziców i tutora rodzinnego. Widzimy jak wiele on znaczy dla naszych rodzin i dla naszych uczniów. W sternikowym ALO robimy krok naprzód i oferujemy naszym uczniom i ich rodzicom tutoring akademicki. Wiemy jak ważny jest rozwój edukacyjny, wychowawczy i duchowy naszego ucznia.

Dokładamy wszelkich starań, żeby nasi uczniowie przy współpracy i pełnym zaufaniu do swojego tutora poznali przede wszystkim swoje dobre strony; ich wizja świata nie była oderwana od rzeczywistości, ale przede wszystkich oparta na mocnych fundamentach życia chrześcijańskiego. Tutor akademicki jest dla naszego ucznia mentorem, przyjacielem i towarzyszem na drodze, na której uczeń dojrzale i w absolutnej wolności podejmuje świadome decyzje, dotyczące jego dalszej ścieżki kształcenia.

Tutoring akademicki, który oferujemy, to ścieżka kształcenia, której owocem jest absolwent naszego ALO: dojrzały, wolny, świadomy i pełen pasji człowiek gotowy podjąć dalsze kroki dla własnego rozwoju osobistego.

Uczniowie na początku roku szkolnego wybierają 1 z 12 ścieżek, które maja pomóc naszym uczniom w rozwoju osobistym.

Oprócz tego istnieje lista tzw. kafeterii, czyli tematów, które maja pobudzić do myślenia.