Kamil Frąckowiak

Dyrektor szkoły, nauczyciel informatyki i religii, tutor

Absolwent Informatyki w Szkole Wyższej Milenium, ukończył studia magisterskie na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pasjonat programowania oraz robotyki.
Poza pracą w szkole zawodowo zajmuje się także grą na instrumentach klawiszowych. Przez wiele lat pracował jako organista.
Szczęśliwy mąż i ojciec trójki dzieci. W czasie studiów organizował wczasorekolekcje dla osób niepełnosprawnych. W 2017 roku otrzymał tytuł „Nauczyciel Roku” w powiecie poznańskim. Uwielbia pracę z dziećmi i młodzieżą. Wolny czas poświęca dzieciom oraz majsterkowaniu we własnym domu i ogrodzie. 

Łukasz Andrzejewski

Nauczyciel geografii

Zdobył tytuł magistra na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na wydziale Geografii i Geodezji. Realizując swoje pasje i marzenia uzyskał zawód Rolnik w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie. Miłośnik przyrody, górskich wypraw, sportów wodnych i turystyki „na łonie przyrody". Poza pracą w szkole z powodzeniem prowadzi własny Ośrodek Szkolenia Kierowców.
Szczęśliwy w małżeństwie z wspaniałą żoną Marianną. Zaangażowany ojciec ósemki cudownych dzieci: Gabrysi, Emilki, Nikodema, Łucji, Dorotki, Tymoteusza, Tereski i Ignacego. 

Andrzej Bugaj 

Nauczyciel chemii
 
Doktor habilitowany nauk medycznych. Profesor WSZUiE. Habilitował się m.in. na podstawie cyklu anglojęzycznych artykułów opublikowanych w czasopismach naukowych o międzynarodowym zasięgu, zatytułowanego „Wybrane aspekty fotochemioterapii doświadczalnej". Wcześniej doktoryzował się na
podstawie rozprawy doktorskiej: „Kinetyka i mechanizm fotodegradacji azatiopryny". 
Uzyskał m.in. Certificate in Photobiology „at a PhD level" na Università di Padova. Stypendysta rządu francuskiego.

Natalia Dąbrowska

Nauczycielka biologii, tutorka

Absolwentka UAM w Poznaniu na kierunku nauczanie biologii i przyrody oraz studiów podyplomowych na kierunku resocjalizacja i socjoterapia oraz nauczanie geografii. Zwolenniczka aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz edukacji prozdrowotnej. Uczestniczka rozmaitych kursów mających na celu doskonalenia warsztatu pracy. Była wolontariuszka Stowarzyszenia Lepszy Świat, pomagająca dzieciom i młodzieży z rodzin objętych pomocą MOPR. Sędzia Odysei Umysłu na eliminacjach regionalnych w Poznaniu w latach 2014 oraz 2015. 

Olimpia Dębicka

Nauczycielka matematyki i fizyki

Absolwentka wydziału fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Pasjonatka nauk przyrodniczych i technicznych tj.: fizyka, chemia, astronomia oraz matematyka i elektronika. Nauczyciel praktyk kreatywnie rozwijający potencjał edukacyjny młodzieży w oparciu o wartości i dobre relacje.
Prywatnie szczęśliwa żona i matka: Gabriela, Marcelego i Stanisława. 

Kinga Gałęcka

Nauczycielka języka angielskiego

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła 5-letnie jednolite studia magisterskie na filologii angielskiej z dwoma specjalizacjami, nauczycielską oraz tłumaczeń konferencyjnych.
Przez pierwsze lata pracy zawodowej zajmowała się głównie tłumaczeniami ustnymi i pisemnymi, współpracując z biurami tłumaczeń działającymi na rynku polskim i międzynarodowym. Wśród licznych dziedzin z którymi zapoznała się przez lata praktyki na pierwsze miejsce wysuwa się nefrologia oraz branża motoryzacyjna.

Piotr Kałużny

Nauczyciel wychowania fizycznego

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunku wychowanie fizyczne. Cenną praktykę dało mu doświadczenie misyjne w Tanzanii, gdzie prowadził zajęcia sportowe dla dzieci. Szkolił też nauczycieli, by ci wprowadzili lekcje wychowania fizycznego w tamtejszej szkole. 
Odkrywanie w innych miłości do sportu sprawia mu radość. Lubi wszelkie formy aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Odpoczywa w kontakcie z naturą. Interesuje się fotografią i montażem filmowym, sam nagrywa także ujęcia z powietrza. 

Magdalena Kawiorska

Nauczycielka języka hiszpańskiego

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na kierunku filologia hiszpańska. Początkujący tłumacz oraz nauczyciel z kilkuletnim stażem. Zanim na dobre oddała się edukacji wykorzystywała swoje językowe zdolności w kontekście biznesowym, organizując międzynarodowe kongresy oraz pracując w HR. Siedem lat temu odkryła pasję do nauczania języka hiszpańskiego. Ma doświadczenie w pracy w szkołach dwujęzycznych, koedukacyjnych oraz w edukacji zróżnicowanej. Jest zwolennikiem metody komunikacyjnej w nauczaniu.
Uwielbia podróże do Hiszpanii, muzykę z krajów Ameryki Południowej i wędrówki górskie. 

Marcin Legeżyński

Nauczyciel języka angielskiego, tutor

Absolwent studiów licencjackich w Wyższej Szkole Języków Obcych w Poznaniu, na kierunku filologia angielska oraz magisterskich w Oxford Brookes University, na kierunku pedagogika. Przez kilkanaście lat mieszkał w Oksfordzie w Wielkiej Brytanii, prowadził własną szkołę językową, pracował jako nauczyciel i wicedyrektor w brytyjskich szkołach podstawowych i średnich. Mieszka w Kleszczewie koło Poznania z żoną Moniką oraz córkami: Tosią i Zosią. Pasjonat żeglarstwa i miłośnik literatury J.R.R. Tolkiena. 

 

Norbert Napieraj

Nauczyciel filozofii, koordynator modułu klasycznego, koordynator Rady Naukowej ALO

Absolwent studiów prawniczych i politologicznych. Ukończył również Studium Filozofii Klasycznej. Prowadzi badania naukowe z zakresu filozofii prawa i przygotowuje dysertację doktorską na Wydziale Prawa Uniwersytetu SWPS w Warszawie.
Wiceprezes Fundacji Sternik-Poznań.
Przedsiębiorca doświadczony w prowadzeniu własnej działalności oraz pracy w zarządach spółek prawa handlowego. Pracował jako doradca Przewodniczącego Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego. W latach 2006-2014 sprawował mandat Radnego Miasta Poznania.
Mąż Sylwii, ojciec czwórki dzieci.
Fan książek (nie tylko filozoficznych i prawniczych), siatkówki i zimowego pływania.

Witryna nauczyciela: https://sites.google.com/sternikpoznan.edu.pl/norbert-napieraj  

Margarita Nowakowska

Nauczycielka biznesu i zarządzania

Absolwentka Prawa na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, ukończyła Podyplomowe Studia Psychologii Zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu oraz Arteterapię na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Coach kariery, certyfikowany trener i facylitator Everything DiSC, certyfikowany konsultant MTQ48. Zanim trafiła do Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego przez ponad 15 lat pracowała w biznesie. Początkowo w kancelariach prawniczych, a następnie w dziale HR w firmach z branży IT, produkcyjnych, SSC Finance oraz gamingowych, również na stanowisku managerskim.  Od 2022 r. prowadzi własną firmę szkoleniową, w ramach której realizuje swoje marzenia wprowadzenia arteterapii do biznesu. W swoich działaniach łączy wiedzę biznesową z metodą dramy, muzykoterapii, plastykoterapii. Z przyjemnością i pasją prowadzi, jako dyrygent, chór seniorów, który ma na swoim koncie wiele owocnych koncertów w Wielkopolsce. Szczęśliwa żona Łukasza oraz matka Mateusza i Miłosza.

Adam Soćko

Nauczyciel plastyki i historii sztuki

Pochodzi z Lublina, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, dr nauk humanistycznych w zakresie historia – historia sztuki. Pracownik Instytutu Historii Sztuki UAM, wcześniej także Muzeum Narodowego w Poznaniu. Mediewista, autor wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu sztuki dawnej, w szczególności architektury i rzeźby romańskiej i gotyckiej w Polsce. Regularnie podróżuje z rodziną po Polsce i Europie. Lubi odkrywać różne aspekty kultury krajów europejskich. Pasjonat Sycylii, jej krajobrazów i zabytków oraz południowej Italii. Z przyjemnością oddaje się lekturze literatury reportażowej. 

Hanna Szpulak

Nauczycielka języka polskiego

Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie im Adama Mickiewicza w Poznaniu ze specjalnością nauczycielską oraz filmoznawczą. Nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem pracy w szkole średniej. Posiada uprawnienia egzaminatora maturalnego. Jej pasją jest praca z uczniami o zainteresowaniach teatralno-filmowych lub rozbudzanie w nich takich właśnie zainteresowań. Autorka programów nauczania, mających na celu przybliżenie wiedzy na temat kina i teatru – oczywiście zawsze w kontekście literatury. Od kilku lat współpracuje z Instytutem Filmu Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM. Lubi podróże do nietypowych miejsc i kontakty z młodzieżą. Ceni solidną pracę, ale także odrobinę szaleństwa. 

Izabela Wachowiak

Wychowawca, tutorka

Absolwentka filologii angielskiej oraz Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez kilka lat pracowała jako lektor oraz egzaminator języka angielskiego na Edinburgh College oraz jako nauczyciel ESOL w St Augustine’s High School w Szkocji. Twórca materiałów dydaktycznych w ramach ścieżek interdyscyplinarnych dla British Council w Londynie. Pracując dla British Council prowadziła również kursy FCE oraz IELTS dla młodzieży oraz dorosłych. Certyfikowany Praktyk Tutoringu Collegium Wratislawiense, absolwentka London School of Public Relations. Obecnie specjalista ds komunikacji oraz promocji w Fundacji Sternik Poznań. Lider oraz moderator Akademii Familijnej. Zawodowe zainteresowania skupiają się wokół edukacji personalistycznej, odkrywania ukrytego potencjału oraz mobilizowanie innych do działania oraz pracy nad sobą. Pasjonatka teatru, Chopina, wędrówek górskich oraz podróży. W czasie wolnym uwielbia czytać książki oraz aktywnie spędzać czas z Rodziną. Prywatnie szczęśliwa żona oraz mama 5 dzieci – od matury do przedszkola

Magdalena Zgórska-Bartkowiak

Nauczycielka historii, historii i teraźniejszości i wiedzy o społeczeństwie, tutorka

Studiowała historię na UAM w Poznaniu, choć fascynacja tą dziedziną nauki jest dużo wcześniejsza. Jest to pewnie zasługa mieszkania od dziecka w historycznym regionie – na Pałukach. Bliskość Biskupina, Wenecji i Gniezna oraz częste wycieczki w te miejsca, spowodowały, że od zawsze chciała zostać nauczycielką, nie wiedziała jeszcze, że akurat historii. Lubi oglądać dobre filmy, słuchać dobrej muzyki – choć raczej nieco innej niż poważne symfonie czy opery. Kiedyś często wyjeżdżała w góry, bo twierdzi, że nazwisko zobowiązuje do takiej aktywności. Teraz spędza wolny czas raczej na nizinach i raczej nad jeziorem.
Czynnie pracuje w szkołach od 2000 roku, w Horyzontach od 2014. Prowadzi również stronę szkoły oraz część szkolną na FB. Ostatnio odkrywa możliwości tworzenia grafik oraz plakatów. 

Tomasz Żukiewicz

Nauczyciel języka niemieckiego i edukacji dla bezpieczeństwa

Nauczanie to jego pasja oparta na zdaniu Janusza Korczaka, że „Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć”. Tomasz jest mężem Beaty i ojcem dwóch synów. Absolwent studiów: teologiczno-katechetycznych, EMBA w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, MBA w innowacje i analiza danych w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, zarządzania kadrami, zarządzania i marketingu, controllingu i rachunkowości zarządczej, specjalistycznych kursów. Gra na gitarze, entuzjastycznie gotuje, fan języków obcych i gier logicznych. Za św. Josemaríą Escrivą uważa, że „Trzeba być prostym i pobożnym jak dziecko, a jednocześnie pełen mocy i siły jak przywódca”.